До старту
залишилось
sponsor
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Офіційний автомобільний партнер
  • Офіційний хронометрист
  • Партнер дистанції 5 км
  • Офіційний водний партнер
  • Партнери
  • Організатор
  • Співорганізатори

Новини

20.01.2024

Що одягти на пробіжку взимку

На вулиці засніжило, а температура опустилася нижче нуля😒
Багато бігунів-любителів у цей час припиняють тренування, тож ми зібрали ряд лайфхаків, як правильно вдягатися на зимові пробіжки та як змотивувати себе продовжувати тренуватися навіть при -15°.

📌Лайфхак №1. Правило 10 градусів
Вдягайся на пробіжку так, ніби надворі на 10° тепліше. Повір, ти не змерзнеш. Адже під час бігу кров починає циркулювати швидше, твоє тіло нагрівається. Так, при температурі від 0° до -5° тайтсів, футболки з довгим рукавом (лонгсліву) та вітровки буде достатньо.

📌Лайфхак №2. Подбай про ноги
У зимовий період до спортивного взуття є три важливі вимоги: зчеплення з землею, водонепроникність та збереження тепла.

Взимку у доріг є три агрегатних стани: сніг, тала грязюка та ожеледиця. Для бігу першими двома тобі знадобляться кросівки з агресивним протектором, який гарантуватиме гарне зчеплення з поверхнею (приблизно 5-7 мм).
Коли ж на вулицях так слизько, що навіть встояти на ногах – проблема, варто бігати у спеціальних кросівках з шипованою підошвою. Варіант №2 – протиковзкі шиповані накладки на кросівки.

📌Лайфхак №3. Обирай синтетику
Під час бігу ти пітнієш (так, навіть при -10°), а натуральні тканини не пристосовані для того, щоб відводити вологу. Синтетичні матеріали від спортивних виробників спеціально розроблені таким чином, щоб відводити вологу від тіла і щоб тіло під час тренувань “дихало”, не перегріваючись від власного тепла.

📌Лайфхак №4. Згадай про маму
Шапка важлива. І рукавиці також. Вони обов’язково мають бути з синтетичних матеріалів, щоб не накопичувати вологу. При температурі до -5° замість шапки можна вдягати звичайний біговий баф, а при завірюсі та холодному вітрі не зайвою стане балаклава.

📌Лайфхак №5. Будь помітним
Потурбуйся про те, щоб твоє бігове екіпірування було досить яскравим, щоб тебе було видно здалеку навіть за непогоди. Якщо бігаєш ввечері або зранку, коли на вулиці темно, варто також проконтролювати наявність світловідбивних елементів на твоїй біговій формі.

👉І головне: починай та завершуй тренування у теплі. Розминку і заминку краще робити у теплому приміщенні, щоб зайвий раз не ризикувати застудитися.