• Генеральний медіапартнер
  • Генеральний партнер
  • Офіційний хронометрист
  • Офіційний партнер
  • Партнер дитячих дистанцій
  • Медичний партнер
  • Медичний партнер
  • Партнер дистанції 1.6 км
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Автомобільний партнер
  • Спортивний партнер
  • Партнер дистанції 5 км
  • Водний партнер
  • Організатор
  • Співорганізатори

Новини

20.03.2025

Історії учасників Десятки: Іван Стребков про професійний біг та свою головну мрію

23 березня у Києві відбудеться благодійний забіг “VUSO Десятка Незламності. Київ 2025”, що стане першим етапом Бігової Ліги Незламності від Run Ukraine. 

“Десятка Незламності” — це не лише про спорт чи здоровий спосіб життя. У кожен івент Run Ukraine вкладає глибший сенс, розповідаючи історію людини, міста, країни. Біг перетворюється на мистецтво, а кожен крок учасників — на частину великого орнаменту, що символізує стійкість українців.

Нашу рубрику #історіїучасників продовжує герой з афіші “VUSO Десятка Незламності. Київ 2025” Іван Стребков, професійний легкоатлет та тренер з бігу.

Іван розповів, заради чого бігає майже все своє життя та свою головну бігову мрію, а також дав декілька цінних порад для новачків. 

 

Досьє

Вік: 33 роки

Біговий стаж: 19 років

Розкажіть, будь ласка, як почалося ваше захоплення бігом?

Я почав займатись бігом в 10 класі школи. Тоді у районних змаганнях переміг в забігу на 1500 м. З 2006 року займаюсь бігом професійно.

 

Як біг змінив ваше життя? 

Я не знаю, яким би було моє життя без бігу, бо більшу його частину я прожив як спортсмен. Це регулярні тренування, стабільний режим дня, змагання та тренувальні збори. Останні роки — активна тренерська діяльність.

Заради чого ви бігаєте?

По-перше, я це люблю як хоббі. Також мені подобається відчувати себе сильним та здоровим, покращувати минулі результати і відкривати нові можливості свого тіла та розуму. Також подобається мотивувати і надихати людей, які за мною слідкують.

Бігова культура що це для вас?

Напевно, це обʼєднання бігунів заради спільної мети: покращуватись в сфері бігу. Це бігові клуби, це спільні пробіжки, обмін досвідом, допомога та сприяння. Любов до бігу однодумців для прогресу та покращення.

Назвіть ключові моменти, на які новачкам треба звертати увагу на забігу, аби не заважати швидким бігунам

Перше — не обганяти професіоналів (це звичайно, жарт). 

Бігуни-аматори, навпаки, мотивують та надихають, тому слово “заважати” тут не доцільне. 

На що звернути увагу на забігу? Дотримуйтесь стратегії, яку обговорили з тренером до забігу. Ви пробіжите рівно на стільки, на скільки підготувались. Дива в нашому виді спорту не буває.

Розкажіть про ваші улюблені бігові маршрути? Що в підготовці до забігів вам подобається найбільше?

У Києві — це Парк Партизанської Слави та Труханівський острів. 

Мені подобається експериментувати з тренувальним процесом, досліджувати своє тіло і свої можливості, слідкувати, як ростеш та прогресуєш. Люблю відчуття втоми після класного потужного тренування. А не подобається виходити в морозні зимові вечори на вулицю на друге тренування.

Пам’ятаєте свій перший забіг? 

Звісно, памʼятаю. Перші забіги залишають найбільший слід. 

Це були районні змагання, було дуже важко після бігу, відчуття, що зараз помру. Але одночасно була радість, що я переміг. Коли товариш сказав: „Ти знаєш? Іван Гешко біжить цю дистанцію (1500 м за 3 хв 30 с), я не повірив, сказав що це неможливо, якщо я так сильно виклався на результат на дві з половиною хвилини повільніше).

Чи є у вас бігова мрія? Поділіться будь ласка

Так, я хочу щоб Україна стала топовою біговою нацією і могла конкурувати з елітними бігунами не лише Європи, але й африканського континенту. На цей час я бачу величезний прогрес в розвитку аматорського бігу. Хочеться, щоб ця тенденція була і на професійному рівні.

Що б ви порадили людині, яка лише починає бігати? 

Не звертати увагу на темп, навіть якщо на даний момент ваш біг — це ходьба. Орієнтуйтесь на пульс. Щоб фізична активність була тривалістю від 30 хв з частотою серцевих скорочень 120-140/хв. Краще тренуватись по-трошки, регулярно, аніж одноразово — багато та інтенсивно. 

Я писав багато постів на цю тему, кому цікаво, може ознайомитись на моїй сторінці в Інстаграм.

https://www.instagram.com/p/DBTXc2Jtx-n/?igsh=MWRqM3RtbmY2YXp5dg==

Які плани на “VUSO Десятка Незламності. Київ 2025”?

Оскільки це перший забіг сезону 2025, моя мета — прагнути до хорошої працездатності протягом всієї дистанції та поборотись за перемогу.

 

Забіг “VUSO Десятка Незламності. Київ 2025” проходитиме на новій локації: на Оболонській набережній, Оболонському острові та в парку “Наталка”. Проходитиме в двох форматах: офлайн та онлайн, та має дистанції на вибір: 10 км, 5 км та 1.6 км (миля).

Забіг матиме важливу благодійну мету – збір коштів на РЕБ для 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ. 50% від прибутку ми передамо 3 ОШБр. 

Долучайся, реєструйся та допомагай!

Деталі та реєстрація на сайті: kyiv10km.runukraine.org

Давай #бігтиразом у 2025 році!