
23 березня у Києві відбудеться благодійний забіг “VUSO Десятка Незламності. Київ 2025”, що стане першим етапом Бігової Ліги Незламності від Run Ukraine.
“Десятка Незламності” — це не лише про спорт чи здоровий спосіб життя. У кожен івент Run Ukraine вкладає глибший сенс, розповідаючи історію людини, міста, країни. Біг перетворюється на мистецтво, а кожен крок учасників — на частину великого орнаменту, що символізує стійкість українців.
Нашу рубрику #історіїучасників продовжує герой з афіші “VUSO Десятка Незламності. Київ 2025” — Максим Аненко.
Максим розповів, як з пауерліфтингу перейшов у біг та яким чином це змінило його життя.
Досьє
Вік: 28 років
Біговий стаж: 4 роки
Розкажіть, будь ласка, як почалося ваше захоплення бігом?
Захоплення почалось добровільно примусово, як і в більшості любителів бігу, під час пандемії COVID-19. На той час я займався в тренажерному залі, та планував виступати на змаганнях з пауерліфтингу, але закриття залу внесло корективи.
Так я почав виходити на пробіжки: бігав через день по 5 км. А через три місяці вже вибирав свій перший старт, і це був півмарафон в Одесі.
Як біг змінив ваше життя?
Завдяки бігу в моєму житті з’явилось багато класних людей, а головне — біг дозволив мені краще познайомитись із самим собою.
Заради чого ви бігаєте?
Мені подобається розширювати ліміти свого тіла.
Бігова культура що це для вас?
Насамперед — це оточення однодумців, це своєрідне радіо, де всі “зловили” одну хвилю. Це дає можливість знайти спільну мову з будь-якою людиною всього за пару слів.
Назвіть ключові моменти, на які новачкам треба звертати увагу на забігу, аби не заважати швидким бігунам
Найголовніше — не ставати в перших рядах у стартовому коридорі, якщо не впевнений, що зможеш тримати конкурентний темп.
Також, бажано бігати на забігах без навушників. Є старти, де ми біжимо дистанцію в декілька кіл, і коли швидкий бігун обганяє когось на коло, він часто не чує прохання “дати дорогу”.
Розкажіть про ваші улюблені бігові маршрути? Що в підготовці до забігів вам подобається найбільше?
Серед найулюбленіших бігових маршрутів у Києві — ботанічний сад ім. М. Гришка, Труханів острів та Набережна Дніпра. А з гарною компанією будь-який маршрут може стати улюбленим.
В підготовці найбільше подобаються важкі швидкісні роботи: чим важче, тим щасливішим я себе відчуваю. І люблю завершення підготовки, коли розумієш, що робота зроблена, і залишилось показати себе на старті.
Пам’ятаєте свій перший забіг? Поділіться, будь ласка, емоціями
Таке важко забути. Це було в Одесі 31 травня 2021 року, мій перший півмарафон.
Я виходив на старт з думкою, що я сильний і швидко бігаю, а через 7 км зрозумів, що мене навіть дідусі обганяють. Фінішував з результатом 1:34 і вирішив тоді, що більше жодного разу не бігтиму півмарафон. Але вже через три місяці біг свій другий півмарафон. Емоції від стартів значно яскравіші за прикладені зусилля.
Чи є у вас бігова мрія?
Мрії немає, є цілі. Одна з них — виконати норматив на майстра спорту на марафоні, до якої сподіваюсь дійти вже цієї осені.
Що б ви порадили людині, яка лише починає бігати?
Мої поради такі:
- Продовжувати
- Знайти ком’юніті однодумців
- Не бігати кожне тренування як змагання, організму необхідне відновлення
- Не купувати карбонові кросівки, як перші та єдині
- Отримувати задоволення від процесу
Які плани на “VUSO Десятка Незламності. Київ 2025”?
Бігтиму 10 км і планую фінішувати за 31 хвилину. Також хочу поборотись за подіум в командному заліку зі своїм клубом Suffer
Забіг “VUSO Десятка Незламності. Київ 2025” проходитиме на новій локації: на Оболонській набережній, Оболонському острові та в парку “Наталка”. Проходитиме в двох форматах: офлайн та онлайн, та має дистанції на вибір: 10 км, 5 км та 1.6 км (миля).
Забіг матиме важливу благодійну мету – збір коштів на РЕБ для 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ. 50% від прибутку ми передамо 3 ОШБр.
Долучайся, реєструйся та допомагай!
Деталі та реєстрація на сайті: kyiv10km.runukraine.org
Давай #бігтиразом у 2025 році!